کارهای بی‌دلیلی که زنان قبل از رفتن به دندانپزشکی انجام می‌دهند

آیا قبل از رفتن به دندانپزشکی،‌ طبق معمول نخ دندان کشیده، مسواک می‌زنید و از دهان شویه استفاده می‌کنید؟ نه تنها این‌کارها ضرورتی ندارند، بلکه درواقع می‌توانند مضر هم باشند.
رفتن به دندانپزشکی قطعا تجربه‌ی لذت بخشی در زندگی نیست،‌ حداقل برای اکثریت افراد. از وزوز و دریل کردن گرفته تا ترس از این‌که دندانپزشک خواهد فهمید چقدر نخ دندان می‌کشید،‌ یکی از کارهای عمدتا ناخوشایند زندگی است که انجامش می‌دهید زیرا یک آدم بالغ مسئول هستید و نمی‌خواهید در آینده دندان مصنوعی بگذارید. علاوه بر نگرانی که ممکن است بابت کارهایی که روی دهان‌تان انجام خواهد شد و مورد لطف ابزارهای مرموز و براق قرار خواهد گرفت داشته باشید، نگرانی دیگری هم وجود دارد:. نگرانی در مورد این‌که دندانپزشک بابت وضعیت دندان‌ها قضاوتتان خواهد کرد.
کلا تعداد اندکی از افراد هنگامی که می‌بینند زمان قرار ملاقات تعیین شده در تقویم نزدیک می‌شود، تمایل به بالا بردن سطح بهداشت دهان و دندان خود دارند. تمیز کردن دندان قبل از رفتن به دندانپزشکی برای عمل پاکسازی دندان، به نظر نتیجه‌ی معکوسی دارد.
هیچ نیازی به کشیدن بیش از حد نخ دندان، مسواک زدن یا استفاده‌ی بیش از حد از دهان‌شویه قبل از نشستن روی صندلی دندانپزشکی وجود ندارد. در‌واقع، انجام این‌ کارها می‌تواند به سلامت دهان و دندان آسیب برساند. نخ دندان‌ کشیدن‌ها و مسواک زدن‌های شدید در روز ویزیت یا چند روز قبل از وقت دندانپزشکی،‌ آسیب وارد شده حاصل از بهداشت نامناسب در بین ویزیت‌های دندانپزشکی را معکوس نخواهد کرد. این کار می‌تواند بافت لثه را ملتهب کرده و موجب تحلیل لثه شود.

Call Now Buttonتماس و مشاوره