نحوه درمان بیماری تاول دار چگونه است ؟

نحوه درمان بیماری های تاول دار

در تمام انواع بیماری های تاول دار ، تشخیص بیماری باید بر اساس بیوپسی (نمونه برداری) از پوست انجام شود . نمونه برداشته شده باید به آزمایشگاه پاتولوژی فرستاده شود .هیچ درمان موثری برای بیماری های تاول دار ارثی وجود ندارد .

والدین چنین نوزادانی که دچار بیماری های تاول دار هستند ممکن است مایل باشند که مشاوره ژنتیک انجام دهند تا از میزان احتمال مبتلا شدن فرزندان بعدیشان به این بیماری مطلع شوند .

اگر شما دچار بیماری پمفیگوئید یا پمفیگوس هستید ، پزشک برایتان داروی خوراکی کورتون تجویز خواهد نمود .
بعضی از بیماران نیاز به مصرف داروهای سرکوب کننده ایمنی به مدت چند هفته و یا چند ماه خواهند داشت .

اگر شما دچار پمفیگوس شدید هستید ، ممکن است نیاز به بستری شدن فوری در بیمارستان و درمان با داروهای سرکوب کننده ایمنی داشته باشید .

در اکثر موارد ، بیماری درماتیت هرپتی فورم وقتی که بیمار از یک رژیم غذایی فاقد گلوتن استفاده می کند بر طرف می گردد ، اما داروی داپسون (dapsone) ممکن است برای از بین بردن تاول ها لازم باشد .

بیماری های تاول دار که بزرگسالان را گرفتار می سازد را اغلب می توان با درمان کنترل نمود ، اما تعداد کمی از آنها را می توان به طور کامل معالجه قطعی کرد .

گر چه بیماری پمفیگوئید ممکن است بطور خودبخودی در عرض ۲ تا ۵ سال از بین برود ، اما بیماری پمفیگوس اغلب نیاز به درمان دارویی در سرتاسر طول عمر دارد .