شپش موی سر و نحوه درمان آن چیست ؟

شپش موی سر و نحوه درمان آن چیست ؟

شپش موی سر در کودکان مدرسه رو به ویژه در دختر بچه های ۵ تا ۱۱ ساله شایع می باشد .شپش ها در تماس نزدیک افراد ، استفاده از شال و کلاه مشترک انتقال پیدا می‌کنند . شپش ها ، موها و پوست مو را بیشتر ترجیح می‌دهند و بنابراین به علت کثیفی پوست و مو ها نیست که موی سر به شپش مبتلا می‌شود .

شپش ها با مکیدن خون از پوست سر به زندگی خود ادامه می دهند و می توان آنها را وقتی که کودک موهای خود را میشوید یا شانه می زند و آنها به زمین می ریزند مشاهده نمود .

تخم شپش ها به صورت ذرات ریز سفید رنگی به قاعده موها می چسبند . آلودگی به شپش موی سر معمولاً باعث خارش شدیدی می شود ، اما ممکن است هیچ علامت واضح دیگری نداشته باشد.

نحوه درمان شپش موی سر

نحوه درمان شپش موی سر

اگر شما فکر می کنید که کودکتان دچار شپش موی سر می باشد ، دنبال تخم های سفید رنگ شپش در قاعده موها باشید و سر کودک را بر روی یک ورق کاغذ سفید شانه نمایید تا افتادن شپش ها را مشاهده نمایید .

اگر شپش در موهای کودک تان وجود داشته باشد باید موهای بقیه افراد خانواده را نیز کنترل نماید و نیز به مربی بهداشت مدرسه کودکتان این موضوع را اطلاع دهید تا موهای بقیه کودکان در مدرسه کنترل شود

شما می توانید به آسانی شپش موی سر را با استفاده از لوسیون یا شامپوهایی که باعث کشته شدن شپش میشود مثل لوسیون مالاتیون یا شامپوی گاما بنزن هگزا کلراید درمان نمایید .

اگر سن کودک شما زیر ۲ سال می باشد و یا دچار آلرژی یا حساسیت و آسم می باشد باید در مورد درمان او با پزشک مشورت نمایید .

برای پیشگیری از عود آلودگی شپش موی سر،  ملحفه ها و روبالشی ها و شانه ها و برس ها را در آب خیلی داغ بشویید و کودکتان را تشویق نمایید که از استفاده از شانه یا کلاه مشترک خودداری نماید .

Call Now Buttonتماس و مشاوره